IMG_8865

Skolledning

Tomas Karlsson

Tomas Karlsson

Biträdande rektor

tomas.karlsson@apelryd.se

Tomas Karlsson

Andreas Karlsson

Kerstin Hjelm

Kerstin Hjelm

Administration och internatansvarig

kerstin.hjelm@apelryd.se

Mat och Dryck

Cecilia Bille

Cecilia Bille

Lärare i mat och dryck

cecilia.bille@apelryd.se

Cecilia Bille

Martin Rahmberg

Yrkeslärare på restaurangprogrammet

martin.rahmberg@apelryd.se

LÄS MER

Jimmy Moritz

Jimmy Moritz

Lärare i servering och dryck.

jimmy@skanskamoten.se

Marcus Bolgerth

Marcus Bolgerth

Lärare i service och dryck.

marcus.bolgerth@apelryd.se

Marcus Bolgerth

Carolin Makelberge

Lärare i engelska och tyska

carolin.makelberge@apelryd.se

***

Etisk Modedesign, Bild & Formgivning, Fotografisk bild

VIKTORIJA K. MEIMERMONDT

VIKTORIJA K. MEIMERMONDT

Lärare i ämnen inom mode, design, textil och sömnad.

Programansvarig för linjen Etisk Modedesign.

viktorija.meimermondt@apelryd.se

LÄS MER

VIKTORIJA K. MEIMERMONDT

MATS-OLE SVENSSON

Lärare i bild, form, mode och scenografi

LÄS MER

ANNA JOHANSSON

ANNA JOHANSSON

Lärare i samhällskunskap, UF, religon och spetskurs för EMD.

anna.johansson@apelryd.se

LÄS MER

MARIA KRISTENSSON

MARIA KRISTENSSON

Lärare i religion, historia och filosofi.

maria.kristensson@apelryd.se

MARIA KRISTENSSON

John Magnusson

Lärare i fotografisk bild.

Programansvarig för linjen Fotografisk Bild.

john.magnusson@apelryd.se

Jonna-Karin Sahlström

Jonna-Karin Sahlström

Lärare i bild, grafisk illustration och religion.
Programansvarig för linjen Bild och Formgivning.

jonna-karin.sahlstrom@apelryd.se

Hälso och träningscoach

DANIEL CARLSSON

DANIEL CARLSSON

Lärare i idrott, träningslära och pedagogiskt ledarskap

daniel.carlsson@apelryd.se

DANIEL CARLSSON

ANDREAS JANSSON

Lärare i idrott och samhällskunskap.

andreas.jansson@apelryd.se

FREDRIK AHLIN

FREDRIK AHLIN

Lärare i idrott, träningslära och naturkunskap.

Utbildningsansvarig NIU padel.

fredrik.ahlin@apelryd.se

LÄS MER

Musikteater

ANKI JOHANSSON

ANKI JOHANSSON

Lärare i svenska och historia

anki@apelryd.se

LÄS MER

 

 

ANKI JOHANSSON

Hanneke Vos

Teater, – och sånglärare

Celia Rossi

Celia Rossi

Teaterlärare

celia@apelryd.se 

***

Katla Swahn Modig

***

Global managment

TOMAS KARLSSON

TOMAS KARLSSON

Lärare i samhällskunskap och psykologi

tomas.karlsson@apelryd.se

TOMAS KARLSSON

CAMILLA WULFF BERGMAN

Lärare i engelska och individuellt val.

camilla.bergman-wulff@apelryd.se

LARS NYLUND

LARS NYLUND

Lärare i matematik.

lars.nylund@apelryd.se

LÄS MER

ANDREA KAMIS

ANDREA KAMIS

Lärare i samhällskunskap och engelska

IT-ansvarig

andrea.kamis@apelryd.se

ANDREA KAMIS

HELEN REKKE

Lärare i svenska och franska.

helen.rekke@apelryd.se

LÄS MER

Linda Mc Ardle

Linda Mc Ardle

Lärare i spanska.

linda.mcardle@apelryd.se

Elevvård

Hanna Sjöberg

Hanna Sjöberg

Studie- och yrkesvägledare

hanna.sjoberg@apelryd.se

Hanna Sjöberg

Ing-Marie Thörnros

Camilla Wulff Bergman

Camilla Wulff Bergman

Lena Malm

Skolsköterska.

syster@apelryd.se

***

Gunilla Sjöbeck

Gunilla Sjöbeck

Internat

MIA CARLSSON

MIA CARLSSON

Internatföreståndare.

mia.carlsson@apelryd.se

MIA CARLSSON

KERSTIN HJELM

Internatföreståndare

kerstin.hjelm@apelryd.se

MANUELA PERSSON

MANUELA PERSSON

Internatföreståndare.

manuela.persson@apelryd.se

***

Cecilia Seward

Internatföreståndare.

cillaseward@hotmail.com

HISEN SMAJLI

HISEN SMAJLI

Kök, städ och vaktmästeri

NEXHMIJE PLLANA

NEXHMIJE PLLANA

Lokalvårdare.

 

NEXHMIJE PLLANA

Patrik Rambow

Christer “Tulle” Persson

Christer “Tulle” Persson